Zpátky do sedmdesátek. Ples mezi květy připomene Televarieté či skupinu ABBA

10.12.2016 21:02

Vloni léta šedesátá, letos „zlaté sedmdesátky“. Již počtvrté bude pavilon A Výstaviště Flora Olomouc na začátku roku hostit Ples mezi květy, který společně připravují domácí společnost spolu s Technickými službami města Olomouce a Zoologickou zahradou Olomouc. Tentokrát se s nimi v sobotu 21. ledna 2017 přesuneme do 70. let minulého století a na vlastní kůži zažijeme atmosféru legendárního Televarieté.
Pořadatelé akce mají i pro její další pokračování připravenu perfektní show, jež pobaví všechny návštěvníky bez ohledu na věk. Tedy i ty, kteří atmosféru sedmdesátých let znají už jen z vyprávění nebo právě z archivních televizních estrád. Mezi prvními v rámci plesového večera na Floře zazáří vystoupení tanečníků z olomouckých klubů Lola´s Dance a M-Plus, kteří všem zájemcům o inspiraci názorně předvedou, jak se má tancovat v „televarieté“. Obě tyto taneční školy patří mezi tuzemské multižánrové špičky, což budou mít během večera možnost předvést hned v několika vstupech.
„Další, kdo nás přesune v čase o nějakých čtyřicet let nazpět, je neskutečně věrný ABBA Revival
z Olomouce, jenž svým vystoupením přinutí zavzpomínat nejen pamětníky těch dob. Hudební kulisu Plesu mezi květy, který má i letos kapacitu více než 700 osob, bude tvořit dynamický Big Band Vládi Hrona. Alternující hvězdou našeho televarieté pak bude jedna z neméně známých tváří televizí - to si však ponechme jako překvapení,“ říká za pořadatele Tomáš Šmíd z Výstaviště Flora Olomouc.
Nejen pro ty, kdo se chtějí vrátit do dětských let, bude připraveno vystoupení Matěje Kodeše, nejlepšího českého bublináře, jenž má na kontě mnoho rekordů zapsaných v tuzemsku, ale také v Guiness World Records. „Za všechny jmenujme nejdelší bublinový tunel měřící 24 metrů, největší věc uzavřenou v bublině, jíž byl kamion Renault Truck, nebo největší volně letící bublinu na světě o objemu 20,57 metru krychlového. Všechny by se do pavilonu A jistě nevešly, ale i jejich výběr, navíc dokreslený doprovodem podmanivé autorské hudby, zcela určitě zajistí, že se budete skvěle bavit,“ slibuje Šmíd.
Zážitek, jaký se v historii olomouckých plesů nemusí opakovat, nastane ve chvíli, kdy pódium obsadí jedna z nejznámějších hudebních skupin, která vyprodávala světové koncertní haly po mnoho let. „Její jméno je známé snad mezi všemi generacemi, ale my si je prozatím ponecháme také jako překvapení,“ usmívá se Tomáš Šmíd.
  Celý ples bude stylově moderovat osvědčená dvojice z Moravského divadla Olomouc Roman Vencl

s Vendulou Fialovou, kteří dokáží rozesmát publikum za každé situace, tak jako to v dobách legendárního Televarieté dovedli Josef Dvořák s Jiřinou Bohdalovou. Opět nesmí samozřejmě chybět ani barmanská show lahodící oku i chuťovým pohárkům a také pestrý a bohatý catering.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
PLES MEZI KVĚTY 2017 - V rytmu 70. let; společenský ples Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Technických služeb města Olomouce, a.s. a Zoologické zahrady Olomouc, příspěvkové organizace
Doba konání: 21. 1. 2017, začátek v 19.30 hodin, otevření prostor od 18.30 hodin
Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc - pavilon A

 

MIKAN

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode