Zachráněná Olomouc mění kouče, Fialu nahradí zkušený Venera

21.04.2015 18:43

Podle informací deníku Sport je klub domluvený na angažmá se Zdeňkem Venerou, který na začátku roku skončil v Pardubicích! „Do středy nebudeme vůbec nic komentovat,“ uvedl generální manažer Erik Fürst. Bude na jednání řeč i o trenérech? „Budeme řešit všechny,“ dodal.

Petr Fiala pryč, Zdeněk Venera na Hanou? Tahle rošáda je prý hotová. Olomouc hodlá ve své druhé sezoně mezi elitou vsadit na prověřenou kvalitu v podobě bývalého kouče Zlína, Karlových Varů, Komety a Pardubic. Venera osobně sledoval poslední domácí zápasy mužstva a jeho příchod by měl být možná už zítra potvrzen. „Nebudu se vyjadřovat,“ vzkázal sedmapadesátiletý trenér.

O tři roky mladší Fiala působil na lavičce Mory dlouhých osm let. Jeho plodná éra završená udržením v nejvyšší soutěži je u konce. Také on si zatím dal po dohodě s vedením pusu na zámek a zprávu o svém odchodu nechá na nadřízených. „V úterý máme s Jirkou (Dopitou – majitelem klubu) a Erikem (manažerem Fürstem) sezení, uvidíme co a jak. Víc vám k tomu teď říct nemůžu,“ omluvil se. Je zřejmé, jaký závěr z debaty vyplyne…

Změny nastanou i v hráčském kádru, a nikoliv bezvýznamné. Kariéru možná ukončí veterán Pavel Patera (43). „Dejte mi ještě čtrnáct dní. Teď chci jít s klukama na pivo a pak se poradím s rodinou, co dál,“ prohlásil v neděli večer po uzavření barážového dramatu. „Jsem samozřejmě rád, že jsme to zachránili, ale pořád ve mně převládá to, že jsme měli na víc. Naštěstí to aspoň takhle dopadlo,“ ulevil si olympijský vítěz z Nagana.

Jinam půjde produktivní centr Martin Cibák (35), na kterého si podle zdrojů Sportu myslí ve Zlíně i v Chomutově. Slovenský útočník, jenž do Olomouce dorazil na podzim z ruského Podolsku, konec sezony vynechal kvůli zranění. Třicátého dubna mu končí roční smlouva a rád by zamířil do ambicióznějšího klubu. „Je po operaci. Že má někam jít, to jsem se akorát dočetl,“ poznamenal manažer Fürst. Řešit se bude i budoucnost dalších mazáků Majeského, Skrbka, Trvaje, Kucharczyka...

Zdroj:https://isport.blesk.cz/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode