Slezanka za rok půjde k zemi, nahradí ji bytové domy a sál

22.09.2021 07:43

Budova bývalé Slezanky, která hyzdí historické centrum Opavy, se bude v příštím roce demolovat. Poté zde začne stavba několika bytových domů a chybějícího multifunkčního sálu s venkovním amfiteátrem. Na projektu pracuje prestižní architektonické studio Chybik a Krištof.

„Zvažovali jsme několik variant včetně rekonstrukce. Jen zajištění statiky stávající Slezanky by vyšlo na zhruba 20 milionů korun. Její přestavba je proto neekonomická. Rozhodli jsme se v příštím roce městskou část Slezanky zbourat a po nezbytném archeologickém průzkumu zde vystavět několik bytových domů, které budou inspirovány předválečnou bytovou výstavbou na Horním náměstí. V prostoru dnešního divadelního klubu vyroste malé náměstíčko se vstupem do nového multifunkčního sálu, který Opavě citelně chybí, potřebného zázemí a venkovního amfiteátru na menší akce pod širým nebem,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. Bytové domy budou stavět soukromníci, sál pak město. Dále je v plánu stavba dvoupodlažního podzemního parkování pod novou výstavbou. „Budou zde parkovací místa jak pro obyvatele bytových domů, tak pro návštěvníky multifunkčního sálu, sousedícího Slezského divadla a pro další akce v centru města,“ vysvětlil primátor.

Vedení města své plány představilo i opozici, a to na nedávném setkání, kde se prezentovaly strategické projekty města. „Jsem přesvědčený o tom, že se nám konečně podaří vyřešit jeden obrovský letitý problém, Slezanku nahradí zajímavé budovy a multifunkční sál ještě více oživí centrum města. V neposlední řadě se vyřeší parkování přímo v historickém centru města,“ dodal primátor s tím, že v plánovaném sále by se mohly konat i například koncerty, plesy, společenská setkání, přednášky či další akce. Podle dopravních propočtů by stavba sálu za městem vytvořila větší dopravní zátěž než stavba sálu v centru, které je dobře dostupné i díky blízkým zastávkám MHD.

Roman Konečný
tiskový mluvčí

Zdroj: www.opava-city.cz

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode