Olomoucký kouč Kalvoda slaví po dvou letech další postup do ligy

14.05.2015 11:12

Trenér Leoš Kalvoda měl po loňském pádu se Znojmem do druhé ligy nabídku z prvoligových Bohemians 1905, ale nakonec se rozhodl před touto sezonou převzít Olomouc, která rovněž sestoupila z nejvyšší soutěže. Odměnou mu je návrat mezi elitu, kam Sigmu nasměrovala dnešní výhra 2:1 v Pardubicích. Kalvoda touží v posledních třech kolech druhé ligy udržet první místo v tabulce a věří, že Hanáci budou v lize hrát důstojnou roli, byť podle něj potřebují posílit. 

Vracel jsem se ze Znojma, měl jsem nabídku i z Bohemky, ale dal jsem přednost Olomouci a rozhodně nelituji. Přece jen od roku 1982 tam žiju, prožil jsem tam hodně věcí. Ať už s Karlem Brücknerem či Petrem Uličným. Ten klub si ligu zaslouží," řekl novinářům Kalvoda, který před dvěma lety dovedl do ligy Znojmo. 

"Teď je to trošku jiné, že to od nás tady každý čekal, ve Znojmě nikdo. Nikdo nás nebral v potaz, že bychom mohli postoupit. Beru ty úspěchy nastejno, ať už v Žilině, HFK Olomouc či jinde. Všechno na stejnou míru," podotkl Kalvoda. 

Je rád, že Hanáci oslavili postup hned na první pokus tři kola před koncem sezony. Výhru v Pardubicích si zajistili zlepšeným výkonem v druhé půli. "Nebylo to vůbec jednoduché. Pardubice hrály velmi dobře a z naší strany to nebylo první poločas vůbec dobré," uvedl. 

"V postup jsem začal věřit až teď. Dokud je pořád teoretická šance, že to můžeme ztratit, tak tomu nikdy nevěřím," dodal sedmapadesátiletý trenér. 

Sigma s výjimkou úvodních pěti kol zvládla druhou ligu s přehledem a splnila roli favorita na postup. "Ten začátek si vysvětluji tím, že hráči nebyli zvyklí na tu soutěž. Tam se 32 let hrála první liga a oni vůbec neznali poměry v druhé lize. Já jsem to zažil se Znojmem, v Karviné, na Slovácku jsem ještě byl v druhé lize. Věděl jsem, o co jde, že to bude velice těžké. Lehčí je se udržet než postoupit," mínil Kalvoda. 

Oslavy neplánuje veliké, protože sezona ještě nekončí. "Ne, ne, my hrajeme doma s Karvinou. Ale zabraňte jim (hráčům), aby dneska někam šli. To bych je musel v Olomouci hlídat, já nevím kde," smál se. "Hrajeme ještě s Karvinou a chceme sezonu důstojně dohrát. A taky chceme postoupit z prvního místa," doplnil. 

Mužstvo podle něj potřebuje posílit. "Všude, na všech postech. Samozřejmě jména v hlavě jsou, odvíjí se to vše od ekonomiky klubu," poznamenal. Smlouva po sezoně končí například zkušenému Janu Rajnochovi, klub ale na něj může uplatnit opci. "Hráčské změny jsou otázkou jednání, někteří hráči mají zájem třeba o zahraničí," řekl Kalvoda. 

Věří, že Sigma v lize obstojí. "Naším cílem je v první lize zůstat. Nechci si dávat nízké cíle. Sigma patřila do kategorie lepších mužstev, tam bychom se chtěli pohybovat," naznačil kouč.

Zdroj:https://www.eurofotbal.cz/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode