Odpovědi kandidáta Mirka Topolánka

03.01.2018 19:22

 Na otázky, které se dotýkají naší moravské problematiky odpověděl další z kandidátů na prezidenta republiky Mirek Topolánek

1) Podpořil byste zákony, které by současné krajské územně správní uspořádání se 14 kraji, obdobnými, které zavedl komunistický režim v roce 1949, transformovaly na spolkové uspořádání např. 4 spolkových zemí Čech, Moravy, Slezska a Metropolitní země Praha , nebo které by alespoň takto redukovaly počet současných krajů?

Tato země si nezaslouží územněsprávní reformu víckrát než jednou za padesát let. Je to natolik nákladné, že budeme muset s tou stávající úpravou nějakou dobu vydržet.

2) Podpořil byste novelu Zákona č. 273/2001 Sb. o právech příslušníků národnostních menšin a o změně některých zákonů, ve které by byla moravská národnost zrovnoprávněna s národností českou?

Připadá mi to trochu jako žabomyší válka a další dělící rovina, která jen zvyšuje počet těch stávajících. Myslím, že spousta Moravanů by s pozicí menšiny nesouhlasila. Dnes jsou si všichni občané v tomto smyslu rovni, Necítím se být diskriminován. to, že používám ve svých projevech označení Češi, Moravané a Slezané respektuje historickou tradici a připadá mi v tomto smyslu dostatečné. 

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode