Nehorázný výrok Černochové vedl k podání trestního oznámení

27.08.2022 13:17

Veřejně tady a teď prohlašuji, že Jana Černochová je odporný lidský odpad. A kdokoliv jásá nad smrtí mladé holky, jen proto, že byla něčí dcerou, je pro mne na stejné úrovni. Ostrou reakci vyvolalo vyjádření ministryně obrany České republiky, kdy na svém twitteru schvalovala smrt dcery poradce prezidenta Putina. Právník Jiří Rajchl na ní v této souvislosti podává trestní oznámení z důvodu podezření na spáchání trestného činu podpora a propagace terorismu.

Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují. https://t.co/4yvr9JQKJt

— Jana Černochová (@jana_cernochova) August 21, 2022

Dnes se na FB a twitteru pytel s jásotem nad smrtí Darji Duginové, dcery Alexandra Dugina.

Musím říct, že větší ubohost jsem za celý ukrajinsko-ruský konflikt ještě nezaznamenal. Jak se někdo může radovat nad smrtí mladé holky (ať už je dcerou kohokoliv), to opravdu nepochopím. Tihle lidé jsou pro mne naprosté lidské dno.

Ba co víc, dle mého názoru se jedná zcela jednoznačně o spáchání trestného činu Podpora a propagace terorismu dle ustanovení §312e odst. 1 odst. 4 písm. a) trestního zákoníku, za což je sazba 5-15 let.

Dovolím si připomenout případ Čecha, jenž po teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, při němž zemřelo 51 muslimů, napsal na svůj FB profil následující komentář:
„Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce???!“
Dostal za to 6 let.

Nikdo neřešil, kolik teroristických útoků předtím spáchali muslimové na křesťany, tudíž by nikdo momentálně neměl řešit úlohu Ruska ve válečném konfliktu. Trestné je schvalování JAKÉHOKOLIV teroristického útoku, bez ohledu na to „kdo si začal“.

Jsem hluboce přesvědčen, že jakýkoliv projev radosti nad smrtí jediného Ukrajince by byl okamžitě odstíhán. Proto je nezbytné, aby orgány činné v trestním řízení konaly se stejnou razancí i v tomto případě.

Tady totiž nejde o to, kdo je v právu, nýbrž o to, že teroristické akce, při nichž dojde k usmrcení civilistů, jsou prostě tím nejodpornějším aktem, jaký svět zná.

Proto vás žádám, abyste mi posílali screenshoty kohokoliv, kdo bude tento teroristický akt schvalovat nebo nad ním jásat. Budu naprosto systematicky podávat jedno trestní oznámení za druhým. A začnu u paní ministryně obrany Jany Černochové, která na twitteru napsala, že jí „není líto dcery ani truchlícího otce“.

Pokud ji za tento výrok žádný státní zástupce neodstíhá, tak se definitivně potvrdí, že v našem státě neexistuje rovnost před zákonem. Dle mého názoru je tento výrok totiž zcela srovnatelný s výroky o „ochutnání vlastní medicíny“ a „dobré práci, za něž vyfasoval Benedikt Čermák 6 let.

Jasně se ukáže, jestli tady zůstaly alespoň poslední zbytky právního státu, nebo už definitivně žijeme v totalitě, kde mocní mohou v klidu dělat to, za co jsou plebejci posíláni za mříže.

P.S: Tato kauza se mě jakožto otce tří dcer osobně nesmírně dotýká. Chápu, že mne může kdokoliv nesnášet za mé veřejné projevy, ale co bych považoval za naprosto podlé, je to, aby si někdo svůj hněv vyléval na mých dcerách a paní ministryně by tomu ještě na twitteru tleskala.

Proto tady a teď prohlašuji, že Jana Černochová je odporný lidský odpad. A kdokoliv jásá nad smrtí mladé holky, jen proto, že byla něčí dcerou, je pro mne na stejné úrovni.
Hanba Vám, paní ministryně, hanba Vám!!!

S tou svobodou slova je to zdá se složitější, než by se mohlo jednomu konzervativně pravicovému předsedovi vlády zdát, když jí chce omezovat a tvářit se, že slušní lidé se nemají čeho bát.

Tak kupříkladu u nás je trestné schvalování terorismu. Jeden pán dostal nedávno šest let natvrdo za to, že napsal na facebooku větu: „Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce???!“ Povšimněte si, že na konci druhé věty je otazník, takže je diskutabilní jak je míněna. (novinky.cz/…/tvrdy-trest-za-schvalovani… ) Není to případ jediný, jak se v odkazu dočtete.

Pan nejvyšší státní zástupce Stříž, bývalý komunistický prokurátor, který dělá svojí práci i dnes, zase tuhle vyhrožoval, že si půjdete sednout za schvalování ruského útoku na Ukrajinu. Probíralo se i to, že tresty by měly padat i když si třeba někdo nalepí na kufr písmeno Z.

Když se bavíme o terorismu, je dobré definovat si, co to je. Američané ho definují takto: „Terorismus je propočítané použití násilí nebo hrozby násilím, obvykle zaměřené proti nezúčastněným osobám, s cílem vyvolat strach, jehož prostřednictvím jsou dosahovány politické, náboženské nebo ideologické cíle. Terorismus zahrnuje i kriminální zločiny, jež jsou ve své podstatě symbolické a jsou cestou k dosažení jiných cílů, než na které je kriminální čin zaměřen.“

EU definici terorismu poněkud sofistikovanější a naleznete jí zde: mvcr.cz/clanek/definice-pojmu-terorismus.

Podle obou těchto definic by se dalo předpokládat, že umístění bomby do automobilu novinářky a její vražda na veřejném prostranství, kde mohou být zabity další civilní osoby, je teroristický čin. Koneckonců jako teroristický čin to odsoudila i samotná Ukrajina: „Ukrajina s tím samozřejmě nemá nic společného, protože nejsme zločinecký stát, kterým je Ruská federace, a už vůbec (nejsme) teroristický stát,“

No a teď tedy co s tím, když někdo napíše, že mu to není líto a shodou okolností je to ministryně obrany vlády, která se o potírání schvalování terorismu a jiných ošklivých věcí aktivně zasazuje.

Co to znamená, když někdo někoho zavraždí a vy napíšete „není mi to líto“? Rozhodně to neznamená, že to odsuzujete. Neřekl bych ani, že to znamená, že je vám to jedno. Protože to lze napsat slovy „je mi to jedno“, nebo prostě tím, že nenapíšete nic. Jedná se spíš o trochu sofistikovanější způsob, jak vyjádřit s tímto činem souhlas a nedělat to úplně okatě.

Jaký trest by asi dostal pán nahoře, kdyby místo: „Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce?“, napsal „Není mi líto, že to ten chlápek udělal.“ Nebo kdyby třeba někdo napsal, že mu není líto obětí genocidy…

Žádný? Stejný? Kdo ví?

A teď je otázka co s paní ministryní. Musím říct, že jí vcelku chápu i když to radši nebudu psát přímo, protože bych nerad taky dostal flastr za schvalování schvalování. A tenhle příspěvek není o tom, že to neměla říkat, ale o tom, co bude následovat a nemělo by následovat. Ona totiž podle uvedených pravidel, která u nás platí, paní ministryně půjde asi před soud a dostane možná podmínku.

Dostane. Že jo? Jsme totiž právní stát a pro všechny tu platí stejný metr. Je jedno, jestli jste maník z kolbenky na facebooku, nebo ministryně na twitteru, když schvalujete terorismus, prokurátor Stříž nedělá rozdíly!

Nebo jsme stát, ve kterém je terorismus špatný, jen pokud ho konají naši nepřátelé, ale je dobrý, když ho dělají naši kamarádi našim nepřátelům?

Kde se dá najít nějaký návod, nebo zákon, ve kterém jsou sepsány výjimky, za kterých je ok schvalování terorismu, hate speech a hanobení národa a rasy?

Nikde? A safra.

No tak to máme několik možností.

1. Paní ministryně dostane nějaký trest, lid si oddechne, protože se ujistí, že pravidla platí pro všechny, což bude znamenat větší důvěru v právní stát.
2. Nestane se nic a lid dojde k názoru, že pravidla neplatí pro všechny, někteří jsou si rovnější a společnost to rozdělí ještě víc, než teď.
3. Paní ministryně nedostane trest a dosavadní tresty za podobné skutky budou zrušeny. Lid si oddechne, že se u nás zase netrestají názory a pro všechny platí stejný metr.

No a pak je tu ještě možnost uvědomit si, že „svoboda projevu“ je tu přesně od toho, aby někdo nemohl účelově posílat do kriminálu svoje politické oponenty za to, že si něco myslí. A týká se to i lidí, kteří si myslí různé ošklivé věci. Protože tady přesně vidíme, jak dvojsečný meč to je a jak se dá účelově zneužívat.

Nikdo asi nechce, aby po příštích volbách, které díky brutální krizi a zimě strávené okolo ohníčků z parket, v o trochu delších svetrech, v domečcích, které propadly bance, protože nebylo na hypotéku, vyhrál nějaký ošklivý proruský populista a začal potírat opozici podle zákonů, které mu k tomu sama připravila.

On by totiž PODLE V TUTO CHVÍLI PLATNÝCH ZÁKONŮ poměrně snadno mohl posílat do kriminálu všechny ty, kteří dnes schvalují podobný terorismus, porušování Ženevských konvencí, či zcela očividné paušálně hanobí národ a rasu. V našem právu totiž není napsané, že „hanobit národ a rasu se nesmí, leda že by něco“. Prostě se to nesmí. Ale v praxi, zdá se, dost záleží na úhlu pohledu toho, kdo je zrovna u moci. A to se může snadno a velmi rychle změnit.

Dovedu si velmi dobře představit, že pan nejvyšší státní zástupce by velmi rychle pochopil společenskou poptávku a neměl by sebemenší problém trochu si zase poupravit svoje morální zásady i právní názor. Už to předvedl za svojí kariéru několikrát.

Už chápete, proč se v minulosti koncept široké svobody slova v demokratických zemích prosadil? Oni totiž tenkrát měli poměrně čerstvé zkušenosti se vším tím, co my jsme tu dlouho neměli a právě to znovu zažíváme. Okusili díky tomu zneužívání zákonů a omezování práv na vlastní kůži a snažili se tomu do budoucna zabránit.

A my, v naivní stupiditě, pandořinu skříňku zase otevíráme. Ale abych to ještě shrnul i pro méně chápavé. Já nekritizuji výrok paní ministryně. S tím se dá v zásadě souhlasit.

Já jen, že aby to mohla říkat, mělo by to platit pro všechny. Což neplatí. A dělá to poněkud špatný dojem.

PS: Ke kryptickému pseudo schvalování se připojili i naši nejlepší – Čeští elfové.

Nehorázný výrok ministryně obrany
Je mi z duše jedno, že tato bytost je ministryní obrany. Podobná slova nemůže říct vážně žádný NORMÁLNÍ člověk. Jako máma a babička a jako člověk, který má srdce, a ctí právo na život, odmítám absolutně slova o tom, že dotyčné rádoby ženě není líto dcery kohokoliv jako nevinné oběti vraždy. Bůh patrně věděl, proč není autorka tohoto výroku matkou. To, že by neměla být po podobném vyjádření ministryní, by měl pochopit premiér. Ihned.

Zdroj:https://tadesco.org/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode