Moc si cením dnešní atmosféry. Je dalším důvodem, proč jsem se sem vracel, řekl David Krejčí

11.09.2021 07:47

Více než 14 let mohli fanoušci sledovat hokejové umění Davida Krejčího v bostonském dresu jen na dálku. V rámci 1. kola Tipsport extraligy 2021/2022 se hvězdný útočník s číslem 46 na zádech vůbec poprvé představil olomouckému publiku. A uvedl se nejlépe, jak mohl. Ve 21. minutě otevřel střelecký účet Hanáků v nové sezoně a pomohl svému týmu k výhře 3:2 v prodloužení nad Mladou Boleslaví.

V první třetině padla pouze jedna branka, a to do sítě Jana Lukáše po povedené kombinaci mezi Jakubem Kotalou a skórujícím Valentinem Claireauxem. Po pauze ale domácí rychle zareagovali. Nahození Jiřího Ondruška od modré čáry sklepl za brankáře Gašpera Krošelje David Krejčí. „Náhoda (směje se). Po první třetině jsme si v kabině řekli, že se musíme tlačit daleko více do brány. Někdy to tam padne a někdy ne. Za branku jsem samozřejmě rád, protože góly zas tak často nedávám. Někdy tam puk prostě jen leží a někdo jej doklepne. Dnes jsem to byl já,“ řekl střelec gólu na 1:1.


Na první gól v nové sezoně mu přihrával Jiří Ondrušek. „Jirka byl vždycky výborný hráč, ale teď se od doby, kdy jsem ho naposledy viděl, ještě zlepšil. A to bylo v 9. třídě (směje se). Hraje s přehledem, má výbornou střelu. Je pro nás velkou oporou,“ prohlásil Krejčí na kapitánovu adresu.

Na další branky si diváci v ochozech museli počkat do třetí třetiny. V její druhé polovině sice mladoboleslavský Claireaux využil přesilovku, ale hned záhy odpověděl Jan Švrček. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. „Dvakrát prohrávat proti takovému týmu jednoduché není. Boleslav je rychlá, má dobrý systém, takže jsme se proti ní chtěli tlačit co nejvíce do brány. Sice jsme dali dva takové škaredé góly, ale každá branka se počítá,“ ví.

V prodloužení nejprve kohouti nevyužili přesilovku 4 na 3. O pár minut později měli stejnou možnost i hostující Bruslaři, jenže minutu před koncem prodloužení se po levé straně protáhl Jan Knotek, jenž svou střelou mezi betony nedal Krošeljovi šanci. „Vítězství je hlavní. Dále se však musíme sehrávat, přestože pár hezkých akcí jsme tam měli. Zítra si oddechneme a v neděli zpět do práce, protože v úterý znovu hrajeme," uvědomuje si vítěz Stanley Cupu.

Jedním dechem dodává: „Dnes tady přijel dobrý tým, který v loňském semifinále prohrál v sedmém zápase proti mistrovi. Soupeř moc dobře bruslil. Šlo poznat, že už má něco odehráno, protože hrál Ligu mistrů. Vítězství proti takovému týmu si nesmírně ceníme.“

Jak vůbec hvězdný navrátilec hodnotil svůj individuální výkon? „Já doufám, že mé výkony budou lepší a lepší. Dlouho jsem nehrál, chybí mi zápasová fyzička. Na tréninku to je dobré, ale zápas je vždy o něčem jiném.“

Fanoušci si jistě mohli všimnout, že David Krejčí naskakoval do všech herních situací. Několikrát se objevil na ledě i v oslabení. „Mám rád, když hraju všechno. Přesilovky jsme nehráli úplně špatně, i když všechny se nám rozhodně nepovedly. Beci to hodně stříleli. Po takových střelách od modré čáry padá hodně gólů, bohužel dnes nám to tam v přesilovce nepadlo. Když však na tom budeme pracovat, je to jen otázkou času. Rozdíl mezi obránci v NHL a extralize se těžko popisuje. Moc soubojů jeden na jednoho jsem tam neměl. Je to všechno o sehrávání,“ uvědomuje si.

Pětatřicetiletý forvard neopomenul vyzdvihnout ani brankáře Jana Lukáše. „Honza chytal skvěle. Situace s Braňem v minulém týdnu vůbec nebyla příjemná, ale zhostil se toho výborně. Moc kluky ještě neznám, ale i z tréninku jde poznat, že jsou to dobří gólmani. Jsem rád za Honzu i za celý tým. Všichni makají na sto procent, přesně tohle je náš recept. Olomouc takto všichni znají a my jsme to potvrdili,“ zářil.

A co ještě udělalo elitnímu českému centrovi radost? „Strašně moc si cením dnešní atmosféry. Ta byla jedním z důvodů, proč jsem se tady vracel. Lidi udělali výbornou kulisu, za což jsem jim vděčný. Chorea jsem si všiml. To bylo super. V NHL je to trošku jinak. Tam 17 tisíc lidí moc nefandí, jakmile začnou řvát, tak je to něco jiného, ale tady jedou fanoušci celý zápas. A to je na tom to výborné.“

Po zápase připustil, že měl v hledišti i své nejbližší, což mu pochopitelně také udělalo velkou radost. „Hodně lidí z rodiny mě přišlo podpořit. Jak už jsem říkal, je to další důvod, proč jsem se vracel. Hrát před rodinou je nejvíc. Obětovali toho pro mě strašně moc a tohle je takové mé splácení,“ uzavřela hlavní tvář extraligy.

Zdroj:https://hc-olomouc.cz/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode