Lomcovali mi klikou. Řev. Mlátili mi do skel. Tohle mi imigranti udělali v Česku, vykládal zděšený řidič

16.09.2015 10:07

Co by se muselo stát, aby Česko v souvislosti s uprchlickou krizí zcela uzavřelo své hranice a povolalo na pomoc policistům při jejich hlídání také armádu, vězeňskou službu a celníky? Krizový scénář pro Právo popsal šéf cizinecké policie Milan Majer. Stejný deník také informuje o tom, jak se běženci pokusili v Břeclavi zmocnit auta.

Majer deníku vysvětlil, že opatření v podobě uzavření hranic a nasazení dalších bezpečnostních sborů včetně vojáků by nastalo v případě tzv. migrační vlny velkého rozsahu, tedy v okamžiku, kdy by do Česka vstoupilo denně po dobu několika dnů (zhruba týdne) minimálně 750 uprchlíků. Stejné opatření by bylo přijato i při počtu celkem pěti tisíc uprchlíků za měsíc či 100 tisíc za rok.

„Stejný krok můžeme učinit ale i v případě, kdy zjistíme zásadní bezpečnostní riziko pro Českou republiku,“ osvětlil Právu policejní prezident Tuhý. Pokud bude počet uprchlíků každým dnem stoupat, může policie situaci prozatím řešit posílením svých řad z vnitrozemí, už tak prý je ale v současnosti dle Tuhého nasazeno mimo jejich domovské útvary více než 700 mužů a žen zákona.

Být na mém místě matka s dítětem

První, veskrze negativní zkušenost s běženci má za sebou muzikant Roman Šemora z Březí na Břeclavsku. Když se vracel ze zkoušky, na silnici z Lednice do Mikulova se mu jeden chodec s batohem velmi intenzivně snažil dostat do auta.

Ještě předtím, než jej chodec přinutil zastavit, stačil ještě zamknout dveře auta. „Pak začal lomcovat klikou u auta, chtěl dovnitř a z polní cesty na levé straně se hnala skupina dalších šesti až osmi lidí. Tlukot na auto, do skel, lomcování klik. A řev. Dalo mi dost práce vycouvat a utrhnout frajery od kličky,“ vyprávěl Právu Šemora. Když se dostal pryč, zavolal policii. Ta dorazila za půl hodiny, běžence ale už nenašli.

„Dlouho jsem všechna ta videa o tom, jak se běženci snaží dostat do kamionů, jak jsou při tom agresivní a jak nekompromisně si při tom vynucují pozornost, bral s rezervou. Ale jen do vlastní zkušenosti,“ zhodnotil Šemora zážitek s běženci. Nedovede si představit, co by se stalo, kdyby na jeho místě byl senior či matka s dítětem.

Převzato z: www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lomcovali-mi-klikou-Rev-Mlatili-mi-do-skel-Tohle-mi-imigranti-udelali-v-Cesku-vykladal-zdeseny-ridic-399464

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode