Hejtman Olomouckého kraje ocenil dárce krve. Předal jim Zlaté kříže

12.10.2021 06:59

Zlaté kříže ČČK za 80 bezplatných odběrů krve si převzali dárci v jednom ze sálů Regionálního centra Olomouc. Ocenění jim ve středu 6. října předal hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Český červený kříž spolu s hejtmanstvím uděluje Zlaté kříže dárcům z celého kraje, a to za 80 bezplatných odběrů krve. V loňském roce tohoto počtu odběrů dosáhlo 186 dárců, z toho 148 mužů a 38 žen.  V Olomouci darovalo krev 96, v Přerově 22, v Hranicích 5, Šumperk 45 a v Prostějově 18 lidí.

„Krev je pro člověka tou nejcennější tekutinou a přes veškeré pokroky moderní medicíny je stále nenahraditelná. Bez dárců by lékaři nemohli uzdravovat, proto chci poděkovat za sebe, za kraj i za všechny pacienty, kterým jste zachránili život,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Olomoucký kraj se na organizaci slavnostního předávání Zlatých křížů podílí od roku 2013. Kromě toho každý rok podporuje oblastní spolky Českého červeného kříže. Také letos jim poskytl částku ve výši 300 tisíc korun.

„Díky tomu může Český červený kříž bezpříspěvkové dárcovství krve v Olomouckém kraji podpořit. Část peněz využije pro uspořádání série kurzů první pomoci pro příslušníky integrovaného záchranného systému v Olomouckém kraji, pracovníky veřejné správy, ale také veřejnost,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Olomouckém kraji funguje šest transfuzních stanic. Celkem registrují více než devatenáct tisíc dárců krve.

Zdroj: www.olkraj.cz

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode