Francie ve válce: Imigrantský teror závratně stoupá. Oběti "odlidštěných paneláků" útočí na hasiče. Tisíc hořících aut lze ještě považovat za "klid"? Policisté páchají sebevraždy. Armáda nestačí. Bude již jen hůř?

09.03.2018 13:20

YVES MAMOU popisuje otřesnou situaci ve francouzských městech zaplavených imigranty z muslimských zemí, kterou naše veřejnoprávní a s ní spojená mainstreamová "objektivní" média již zcela ignorují

Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb byl 1. ledna viditelně šťastný. Proč? Protože na Silvestra se neudál žádný teroristický útok. Collomb vřele poděkoval 140.000 policistům, vojákům, hasičům a pracovníkům bezpečnostních agentur, kteří byli mobilizováni, aby zabránili potenciálnímu teroristickému útoku. Abychom si udělali alespoň matnou představu o těchto silvestrovských bezpečnostních opatřeních, musíme vzít v úvahu, že celá francouzská armáda (pozemní síly) má asi 117.000 aktivních vojáků.

Všechny francouzské vlády od roku 2015 popíraly, že islám je ve válce s Francií, ale Ministerstvo vnitra přesto zmobilizovalo vyšší počet bezpečnostních pracovníků, než má francouzská armáda vojáků, aby zajistilo, že na Silvestra bude klid.

Klid nebyl 

Na tiskové konferenci ministr Collomb řekl:

"Díky silné policejní přítomnosti kombinované s účinnými bezpečnostními opatřeními proběhly oslavy Silvestra ve Francii poklidné."

Ačkoliv se na Silvestra žádný teroristický útok neudál, nazývat to "poklidnou" nocí je v nejlepším případě nadsázka. Dodržením každoroční "tradice" bylo úmyslné zapálení 1.031 aut na předměstích velkých měst s muslimskou většinou (pro porovnání v roce 2016 to bylo 935 aut).

Jenom v Paříži a okolí bylo zapáleno 250 aut, a 8 policistů a 3 četníci byli po útoku zraněni. Po internetu se rozšířilo video, ukazující dav "mládeže" (eufemismus pro mladé africké a arabské muže) útočící a zuřivě mlátící policistku. Pokoušela se rozptýlit dav "mládeže" útočící na soukromý klub v Champigny na předměstí Paříže.

Ve Štrasburku bylo podle Aliance policejních odborů lehce zraněno "pět policistů, včetně čtyř obětí petard, které byly použity jako zbraně." Navíc bylo úmyslně zapáleno 70 aut.

každém velkém městě byly zapáleny tucty aut a "mládež" útočila na policii.

Dokonce i v centru Paříže, kde byla policie demonstrativně viditelná, se udály "incidenty". Podle deníku Le Figaro, který zveřejnil uniklé důvěrné hlášení z Ministerstva vnitra, se udála nekonečná řada útoků:

"V 20:50 hodin na rohu Champs-Elysées a ulice Balzac, zatkli četníci sedm jedinců, kteří házeli prázdné lahve do davu. Oběti se nepovedlo identifikovat. Útočníci, ilegální migranti z Afghánistánu, byli umístění v cele předběžného zadržení."

Hlášení také zmiňuje případ číšníka z restaurace Le Fouquet's na Champs Elysées, který byl zraněn nožem, když se pokoušel ukončit pouliční bitku. Tato důvěrná zpráva se věnovala pouze násilí spáchanému v oblasti Paříže. Ministr vnitra dostal na stůl mnohem rozsáhlejší hlášení zachycující násilí po celé Francii.

Válka 

Všechny tyto události -- kromě zapalování aut, které jsou už léta na předměstích smutnou silvestrovskou tradicí -- se nevztahují pouze k Silvestru. Útoky a zločiny jsou na předměstích denním chlebem. 2. ledna 2018 byli davem napadeni a kamenováni dva policisté, kteří riskovali své životy, aby zachránili obyvatele hořícího domu na pařížském předměstí, když se vynořili z plamenů s dětmi v náručí.

V listopadu 2017 rozhlasová stanice Evropa 1 zveřejnila utajované údaje o útocích na hasiče:

"Čísla Národního centra pro monitoring zločinnosti zveřejněná exkluzivně na rádiu Evropa 1 ukazují 17% nárůst útoků na hasiče v roce 2016. V roce 2016 bylo napadeno 2.280 hasičů, pro srovnání - v roce 2015 bylo napadeno 1.939 hasičů... Hasiči jsou denně konfrontováni se stále extrémnějšími situacemi. Pařížská oblast je v roce 2016 s 366 útoky druhým nejpostiženějším regionem hned po Akvitánii na jihozápadě Francie s 406 nahlášenými útoky. V důsledku toho musí policie v určitých oblastech chránit hasiče před napadením."

Podle poslance parlamentu a předsedy bezpečnostního výboru parlamentu Bruna Retailleau:

"Polovina všech četníků (spadají pod ministerstvo obrany) zraněných v roce 2016 byla zraněna v důsledku fyzických útoků vedených proti nim. Co se týče policie, tak počet zranění policistů způsobených zbraněmi se prudce zvýšil o 60 %."

Pět měsíců poté co vešel v platnost zákon usnadňující policistům použití zbraně v sebeobraně, zpravodajský kanál LCI odhalil, že počet použití střelných zbraní policisty se prudce zvýšil, včetně případů "zastrašování nebo zřizování pořádku" (kdy policista střílí do vzduchu nebo do země), jejichž počet vzrostl o 89 %. Tento způsob použití zbraně je "oprávněný a ospravedlnitelný" poznamenala IGPN (Inspection générale de la Police nationale, Generální inspekce národní policie) v důvěrné zprávě z července 2017, také zmiňované zpravodajským kanálem LCI.

Tichá válka proti hasičům a policii je v plném proudu. 3. ledna 2018 titulek v Le Parisien hlásal: "Když se policie nikdo nebojí." Ten samý den mluvčí opoziční Republikánské strany Lydia Guirous prohlásila:

"Na předměstích již autorita státu neexistuje, převažuje beztrestnost. Policie má strach a chybí jí odpovídající prostředky k reakci. S tímto pocitem beztrestnosti musí být skoncováno."

Sebevraždy policistů 

Jako obvykle, politici tento problém bagatelizují. Vláda nepovažuje rozšíření násilí ve městech za terorismus. 1. ledna 2018 ministr vnitra omlouval násilí proti policii a hasičům jako důsledek "sociální nerovnosti". Po tom si sám sobě pogratuloval za "poklidný" Silvestr, Collomb říkal stejné nesmysly jako obvykle: totiž, že muslimská "mládež" zapojená do destrukce nejsou kriminálníci, ale spíše oběti svého "prostředí":

"Já myslím, že to jsou ta předměstí, která potřebují změnu. Ty obrovské paneláky na předměstích představují odlidštěné prostředí, které vytváří násilí.... Nemyslím si, že by ta předměstí měla zůstat nadále taková."

Vláda se jako obvykle pokusí vykoupit si klid penězi. Mezi policisty se zatím šíří sebevraždyJen během jednoho týdne v listopadu 2017 spáchalo v různých francouzských městech sebevraždu pět policistů. 3. prosince 2017 spáchal sebevraždu policista na policejním okrsku v Alençonu na jihu Francie. 5. prosince 2017 spáchal sebevraždu bezpečnostní důstojník Ministerstva práce na parkovišti četnické stanice. Od 1. ledna do 1. prosince 2017 si vzalo život 47 policistů a 16 četníků. To bylo historické maximum.

Převzato z: www.protiproud.cz/politika/3666-francie-ve-valce-imigrantsky-teror-zavratne-stoupa-obeti-odlistenych-panelaku-utoci-na-hasice-tisic-horicich-aut-lze-jeste-povazovat-za-klid-policiste-pachaji-sebevrazdy-armada-nestaci-bude-jiz-jen-hur.htm

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode