Designéři navrhují novou podobu girland v centru města

04.10.2021 06:54

Dva měsíce mají designéři a architekti čas přemýšlet a tvořit. První část designérské projektové soutěže na nové slavnostní girlandy v centru Brna se uzavírá koncem listopadu. Novou podobu girland chce vedení města vybrat začátkem roku 2022 a ještě téhož roku ji instalovat v ulicích. Na celý projekt jsou vyhrazeny 4 miliony korun.

Instalovat více než tři desítky nových girland v pěti ulicích – na České, Středově, Běhounské, Kobližné a Masarykově – takový je záměr města, které koncem září vyhlásilo otevřenou dvoufázovou designérskou projektovou soutěž. V její porotě zasednou třeba architekt a pedagog na FA VUT v Brně Svatopluk Sládeček nebo designérka Petra Sošťáková. Spolu se zástupci vedení města vyberou vítěze začátkem příštího roku.

Soutěž je dvoufázová – první fáze je přístupná všem zájemcům a je otevřená do 26. listopadu. Jejím cílem bude získání koncepčních návrhů, důraz bude kladen na originalitu a uměleckou kvalitu. Následně porota vybere čtyři návrhy, jejichž autory vyzve k dopracování. Ve druhé fázi, termínované 8. únorem, bude vyžadováno prokázání proveditelnosti, technická a technologická řešení a také rozpočet. Už v soutěžních podmínkách je přitom ze strany města doporučeno, aby si jednotliví účastníci minimálně ve druhé fázi soutěže přizvali do týmu realizátory osvětlení, se kterými pak v případě úspěchu dílo také nainstalují. Všechny informace jsou dostupné zde.

Současné girlandy sloužící ke každodennímu slavnostnímu osvětlení ulic mají za sebou zhruba 70 let fungování, instalovány byly v 50. letech. 

Zdroj: https://www.brno.cz/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode