Číňané expandují, budou vyrábět i v Evropě? Jedná se o převzetí továrny Nissanu ve Španělsku

18.12.2021 11:26

Čínská automobilka Great Wall Motor už expandovala, má už svou továrnu v Rusku. Ráda by ale ještě další, která by měla být přímo v Evropě. Před časem totiž projevila zájem o továrnu automobilka Nissan nedaleko Barcelony, kterou plánuje japonská automobilka do konce letošního roku zavřít. Důvod? Podle Nissanu restrukturalizace výrobní sítě.

V továrně Nissan vyráběl užitkové vozy, ale v budoucnosti chce na užitkových vozech výrazně spolupracovat s Renaultem. Ostatně tyto dvě automobilky společně s Mitsubishi uzavřely už v roce 1999 spolupráci a vytvořily Alianci Renault-Nissan-Mitsubishi.

Výrobce Great Wall Motor měl zájem o největší ze tří továren, kterou Nissan u Barcelony má, zatím ovšem přesně neprozradil, jaké měl s továrnou plány. Nissan tu měl ještě další dvě menší továrny, které však měli koupit výrobce elektrických motocyklů Silence a inženýrská společnost QEV.

Situace se však před nedávnem zkomplikovala, o čemž informovala například agentura Reuters. Španělské ministerstvo průmyslu totiž uvedlo v prohlášení, že čínská společnost oznámila, že v projektu převzetí továrny Nissanu nebude pokračovat. Španělé ale nelámou hůl a čínské automobilce v minulém týdnu poslaly vylepšený návrh. Další schůzka o budoucnosti továrny se má konat 17. prosince. Jak to nakonec dopadne, zůstává otevřené.

Zdroj:https://auto-mania.cz/

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode