CELOSVĚTOVĚ VÝZNAMNÁ LOKALITA NA MORAVĚ !

09.04.2018 19:42

  Na Kamenném vrchu v Brně mají v těchto dnech ochranáři plné ruce práce v přírodní rezervaci, kde roste největší počet konikleců velkokvětých v Evropě a možná i na světě.

Ty právě teď kvetou a jejich fialové koberce lákají k návštěvě lidi z celého Brna i okolí. Obrovská návštěvnost a blízkost velkého sídliště klade velké nároky na ochranu tohoto vzácného území a na ty, kdo o ně pečují.

Ale i zde, na Moravě, straší na označení lokality malý státní znak - osamocený český lev. Nikoli moravská orlice, jak by se na Moravě slušelo a patřilo. Dokonce ani velký státní znak, který by i Moravané považovali v tomto případě za přijatelný.

Ale znak Čech. Stojí za to si připomenout jak byl malý státní znak uzákoněn. Až na pár poslanců jej nikdo nechtěl. Byl nadbytečný a navíc dle tradice je to znak Čech. Nikoli kdysi existujícího soustátí zemí Koruny české. Ale tato malá skupinka poslanců začala tvrdit, že malý státní je nutný, protože velký se při své složitosti nevejde na kulatá razítka. Byla to lež, která měla pomoci s prosazením malého státního znaku jen se samotným lvem. Připomeňme, že některé státy mají ještě složitější státní znak a na kulatá razítka se vejde!

Očekávali bychom tedy malý státní znak - tedy jen znak se samotným českým lvem pouze na razítkách - ale kupodivu - není tomu tak!

Při dlouhodobém a trvalém tlaku na postupné počešťování Moravy a při úmyslném ničení na Moravě tradičního moravanství to ani nemůže být jinak! Byť se jedná o etnocidu, která je mezinárodním právem zakázána !

V.B.J.

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode