Biden řekl, že je ještě dlouhá cesta, než Spojené státy uznají Taliban v Afghánistánu.

07.09.2021 06:24

Mluvčí Bílého domu Jen Psaki dříve uvedla, že americká administrativa nepovažuje otázku možnosti uznání zástupců Talibanu za naléhavě vyřešenou.

Spojené státy v blízké budoucnosti nehodlají uznat představitele radikálního hnutí Taliban (v Rusku zakázaného) za nové vůdce Afghánistánu. V pondělí to oznámil americký prezident Joe Biden, který se vrátil do Bílého domu poté, co strávil víkend ve Wilmingtonu v Delaware.

Na trávníku v Bílém domě se novináři zeptali hlavy státu, zda se USA chystají v Afghánistánu uznat Taliban. „Ne. Je to ještě daleko,“ odpověděl Biden.

Mluvčí Bílého domu Jen Psaki minulý týden uvedla, že americká administrativa otázku možnosti uznání zástupců Talibanu jako nových vůdců Afghánistánu nepovažuje za naléhavě nutnou.

Poté, co USA na jaře oznámily svůj záměr stáhnout své síly ze země, zahájil Taliban rozsáhlou operaci k nastolení kontroly nad Afghánistánem. 15. srpna rezignoval afghánský prezident Ašraf Ghaní a opustil zemi a Taliban vstoupil do Kábulu bez boje. Američtí vojáci minulý týden zcela opustili Afghánistán a ukončili tak svoji 20letou přítomnost v zemi.

Zdroj:TASS

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode