Arabové skupují pozemky v Rožnově: Místo kostelů postaví minarety, bojí se místní

30.12.2015 17:16

Z Rožnova pod Radhoštěm se stává nové centrum islámu, mají strach místní. Informace, že Arabové skupují pozemky v centru Beskyd, už několik dní šíří paniku. Lidé se bojí, že se z jejich města stanou druhé Teplice.
 

 

Rožnovští se bojí, že místo kostelů budou k nebi čnít minarety.

 
 

 

Podívejte se, jak islám jedná v Sýrii a dalších zemích. Jak nakládá s lidmi, kteří se mu postaví. Vraždí, znásilňuje, týrá, bije. To chceme? Holt se ale ukazuje, že peníze jsou nadevše. I nad lidskou důstojnost," vyjádřila své obavy serveru denik.cz Rožnovanka Alena Pavelková.

Mezi lidmi kolují zvěsti, že muslimové hodlají přeměnit Rožnovsko na lázeňské centrum. „Obávám se, že z Rožnova se tak záhy stanou druhé Teplice v Čechách. Místo kostelních věží tu budou k nebesům čnít minarety," obává se Jiří Koleček.

Pozemky, které měl získat arabský vlastník, leží v oblasti Pinduly u silnice spojující Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm. Stojí na nich rozsáhlý nedostavěný lázeňský komplex. Pracovala na něm Společnost pro obnovu a rozvoj lázní Rožnov pod Radhoštěm, s. r. o. Z obchodního rejstříku je zřejmé, že jejím stoprocentním vlastníkem se letos stal Ahmad Fouad M Hachmieh ze Saudskoarabského království. „Na dokončení stavby lázeňského domu je vydané platné stavební povolení,“ řekl Valašskému deníku mluvčí města Tomáš Gross.

Senátor Jiří Čunek vstup nového investora vítá. „Musí však dodržovat zdejší zákony a kulturu,“ uvedl.

 

Autor: max

 

Převzato z:

www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/284193/arabove-skupuji-pozemky-v-roznove-misto-kostelu-postavi-minarety-boji-se-mistni.html

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode