Více než 500 tisíc lidí se zúčastnilo promírového shromáždění na podporu výzvy maďarského premiéra Viktora Orbána k příměří na Ukrajině

10.06.2024 15:48

Více než 500 tisíc lidí se zúčastnilo promírového shromáždění na podporu výzvy maďarského premiéra Viktora Orbána k příměří na Ukrajině – NaturalNews.com

 

Statisíce lidí se v sobotu 1. června zúčastnily největšího promírového pochodu v postkomunistické historii Maďarska.

 

Demonstrace se zúčastnilo více než 500 000 lidí v zemi s pouhými 9,5 miliony obyvatel, tedy více než pěti procenty populace. Mezi účastníky byl i premiér Viktor Orbán, který přednesl projev vyzývající k míru v Evropě, což je poselství, které nepřetržitě podporuje od začátku ruské speciální vojenské operace na Ukrajině koncem února 2022.

 

Během rozhovoru pro hlavní maďarské noviny Magyar Nemzet Zoltán Lomnici Jr., mluvčí Fóra občanských svazků (COF) a Nadace občanské unie veřejně prospěšné (COKA), řekl, že zatímco se připravují na "největší mírový pochod všech dob", obdrželi mnoho zpráv od Maďarů v zemi a s diasporou.

 

COF-COKA poprvé začala organizovat mírové pochody již v roce 2012 na podporu Orbánovy vlády, která se postavila tomu, co nazvala "vydíráním" ze strany Evropské unie. (Související: Maďarský Orbán kritizuje současnou politiku EU a volá po novém vedení.)

 

Ústavní právník Lomnici vysvětlil, že mírový pochod v roce 2024 je jeho desátou iterací. Mírové pochody čerpají inspiraci z občanských iniciativ, které v roce 1989 svrhly bývalý komunistický režim v Maďarsku, přičemž na demonstracích se shromáždily velké davy za účelem politické a sociální mobilizace.

 

Podle Lomnici je předvolební mírové shromáždění skvělou příležitostí pro "odvážné civilní zastánce míru", aby vyjádřili své "pevné odhodlání k míru, čímž legitimizují linii zaujatou civilně-národní vládou v otázce války a potenciálně přispějí k postupu promírových sil, které jsou již dlouho charakteristickým znakem skutečné občanské společnosti v EU".

 

Lidské poznání je pod útokem! Vlády a mocné korporace používají cenzuru, aby vymazaly lidskou znalostní základnu o výživě, bylinách, soběstačnosti, přirozené imunitě, produkci potravin, připravenosti a mnoha dalších věcech. Chráníme lidské znalosti pomocí technologie umělé inteligence a zároveň budujeme infrastrukturu lidské svobody. Mluvte svobodně bez cenzury na novém decentralizovaném Brighteon.io s blockchainem. Prozkoumejte naše bezplatné nástroje pro generativní umělou inteligenci ke stažení na Brighteon.AI. Podpořte naše úsilí o vybudování infrastruktury lidské svobody nakupováním v HealthRangerStore.com, kde najdete laboratorně testované, certifikované organické, geneticky nemodifikované potraviny a výživová řešení.

 

Prezident COF-COKA László Csizmadia uvedl, že posledního mírového pochodu v roce 2022 se zúčastnilo nejméně půl milionu lidí a současný mírový pochod tento rekord téměř jistě překonal, i když ne o moc.

 

Maďaři podporují příměří na Ukrajině, ale levicové a liberální strany v Evropě podporují válku

Několik průzkumů veřejného mínění ukázalo, že Maďaři v drtivé většině podporují příměří mezi Ruskem a Ukrajinou. Liberálové a levičáci v Maďarsku a ve zbytku Evropy to však nedělají a nyní se stali největšími podporovateli pokračující války na Ukrajině.

 

K dnešnímu dni jsou pouze Orbán a slovenský premiér Robert Fico jedinými lídry, kteří volají po příměří na Ukrajině. Fico je stále v nemocnici s vážnými zraněními po pokusu o atentát kvůli tomu, že vyjádřil svůj postoj k Ukrajině.

 

Mírový pochod v Maďarsku měl být demonstrací síly na podporu míru v zemi, což podpořil i Lomnici. Vysvětlil, že velké události, jako je mírový pochod, jsou nezvratným důkazem vůle lidu.

 

Orbánova vláda také vyjádřila znepokojení nad tím, jak konflikt na Ukrajině ovlivňuje etnické Maďary na Ukrajině, kteří většinou žijí v Zakarpatské oblasti na dálném východě, která sdílí hranici s Maďarskem. Region je domovem asi 150 000 etnických Maďarů, z nichž mnozí již byli odvedeni a přišli o život na frontě.

 

Lomnici také vysvětlil, že suverénní promírový postoj Maďarska musí být respektován všemi rozhodujícími činiteli v Evropě a západními aliančními systémy.

 

Účastníci mírového pochodu skandovali "Maďarsko-Maďarsko" a mávali transparenty s nápisy "Dej nám pokoj, Pane". Lidé na mírovém shromáždění pochodovali od budapešťského Řetězového mostu podél budovy parlamentu na Markétin ostrov, kde Orbán promluvil ke svým příznivcům.

 

Na mírovém pochodu Orbán řekl, že účastníci "jsou největšími mírovými sbory, největšími mírovými silami v Evropě". Dodal, že Evropě je třeba zabránit v tom, aby se vrhla do války a "do svého vlastního zničení".

 

Navštivte UkraineWitness.com, kde najdete další příběhy související s konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou.

 

Podívejte se na video níže, kde Orbán prohlašuje, že Maďarsko se nenechá vydírat, aby vpustilo migranty do země.

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode