Texaský generální prokurátor Ken Paxton říká, že Trumpův verdikt je "temným a ostudným dnem v americké historii"

05.06.2024 16:05

Texaský generální prokurátor Ken Paxton říká, že Trumpův verdikt je "temným a ostudným dnem v americké historii" – NaturalNews.com

 

Bývalý prezident Donald Trump byl včera během kontroverzního procesu v New Yorku shledán vinným z 34 trestných činů a texaský generální prokurátor Ken Paxton označil verdikt za "přímý útok" na Trumpa a "každého Američana, který věří ve spravedlnost a právní stát".

 

Porota dospěla k závěru, že nezákonně falšoval obchodní záznamy, aby zakryl platbu ve výši 130 000 dolarů hvězdě filmů pro dospělé, aby pomlčela o mimomanželském poměru, který měli před volbami v roce 2016. Verdikt padl po pouhých dvou dnech jednání a je to poprvé, co byl americký prezident shledán vinným ze zločinu.

 

Paxton ve svém prohlášení uvedl: "Dnešek je temným a ostudným dnem v americké historii. Zkorumpovaná Bidenova administrativa, vyšinutý soudce a prolhaný manhattanský okresní prokurátor a newyorský generální prokurátor se spikli v groteskním zneužití moci a odhalili svou skutečnou agendu: zničit naši demokracii a republiku, za kterou stojí."

 

Dodal: "Tito zbabělí, bezpáteřní političtí hackeři proměnili náš soudní systém ve zbraň, něco, co byste očekávali v diktatuře třetího světa, ne v zemi svobody."

 

Paxton se minulý měsíc osobně zúčastnil soudního procesu v New Yorku jako projev podpory a v příspěvku na X o své návštěvě to nazval "podvodem" a "výsměchem spravedlnosti".

 

Trump řekl, že zvažuje, že požádá Paxtona, aby se stal americkým generálním prokurátorem

Začátkem tohoto měsíce Trump řekl reportérovi, že by zvážil žádost Paxtona, aby se stal americkým generálním prokurátorem, pokud by si zajistil druhé funkční období v Bílém domě.

 

Lidské poznání je pod útokem! Vlády a mocné korporace používají cenzuru, aby vymazaly lidskou znalostní základnu o výživě, bylinách, soběstačnosti, přirozené imunitě, produkci potravin, připravenosti a mnoha dalších věcech. Chráníme lidské znalosti pomocí technologie umělé inteligence a zároveň budujeme infrastrukturu lidské svobody. Využijte naši decentralizovanou, necenzurovatelnou platformu pro svobodu projevu založenou na blockchainu na Brighteon.io. Prozkoumejte naše bezplatné nástroje pro generativní umělou inteligenci ke stažení na Brighteon.AI. Podpořte naše úsilí o vybudování infrastruktury lidské svobody nakupováním v HealthRangerStore.com, kde najdete laboratorně testované, certifikované organické, geneticky nemodifikované potraviny a výživová řešení.

 

"Je velmi, velmi talentovaný. Chci říct, že máme spoustu lidí, kteří to chtějí a budou v tom velmi dobří. Ale je to velmi talentovaný kluk," řekl.

 

Paxton je dlouholetým podporovatelem Trumpa, právně napadl jeho prohru v prezidentských volbách, která byla nakonec neúspěšná, a promluvil na protrumpovském shromáždění. Při mnoha příležitostech také zažaloval Bidenovu administrativu kvůli politice související s genderem a imigrací.

 

Ve svém prohlášení slíbil, že bude pokračovat v boji za Trumpa, a napsal: "Jako generální prokurátor Texasu uvolním všechny nástroje, které mám k dispozici, abych bojoval proti této do očí bijící korupci a politickému pronásledování chrlenému z New Yorku a Bidenovy administrativy."

 

Trump použil výrazy jako "podvod", "zmanipulovaný", "ostudný" a "velmi nespravedlivý", aby popsal svůj proces, a mnoho lidí s tím souhlasilo. Případ byl založen na velmi pochybném výkladu zákona, kdy někteří právní experti se domnívali, že přestupek by byl vhodnější, a jiní trvali na tom, že se vůbec nejedná o trestný čin. Soudce Juan Merchan byl navíc v obrovském střetu zájmů, protože jeho dcera zastupuje demokratické politiky a politické akční výbory jako prezidentka digitální marketingové agentury Authentic Campaigns. Merchan také poskytl dary Demokratické straně.

 

Další obavou, kterou měl Trumpův tým od začátku, bylo, že by nebylo možné sestavit nezaujatou porotu v New Yorku, která v roce 2020 hlasovala drtivou většinou proti němu. To by mohlo tvořit základ odvolání, přičemž Trump poznamenal: "Nedali by nám změnu místa konání. To udělala Bidenova administrativa, aby odstranila a poškodila oponenty."

 

Rozsudek bude vynesen 11. července, čtyři dny předtím, než se očekávalo, že obdrží formální nominaci jako prezidentský kandidát Republikánské strany na Republikánském národním konventu.

 

 

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode