Svět se změnil 9. června

17.06.2024 14:28

 Ke článku by se hodilo podotknout, že od založení USA byla měna definována přesným množstvím zlata a stříbra v minci, ten se od 1.sv.války nějak snižoval, ale díky hospodářskému úspěchu v účasti v obou světových válkách byl dolar až do 70.let 20.století krytý zlatem. To zrušil prezident Nixon, ale zajistil náhradu, kdy v dohodě s ropnými šejky dosáhl úzusu, že ropa se bude prodávat pouze za dolary. Tato dohoda 9.6. letos zemřela

 

Mor.Dis.

 

Brighteon   Svět se změnil 9. června, v den, kdy Saúdové UKONČILI petrodolar

Moskevská burza cenných papírů (MOEX) pozastavuje veškeré obchodování v dolarech a eurech, protože globální odklon od západních měn se zrychluje – NaturalNews.com

Ministerstvo financí Spojených států pod vedením Janet Yellenové systematicky ničí americký dolar (bankovku Federálních rezerv) tím, že donekonečna šťouchá do medvěda Ruska dalším kolem nových sankcí.

 

Poté, co ministerstvo financí představilo svůj nejnovější balíček sankcí proti Rusku, Moskevská burza (MOEX) údajně pozastavila veškeré obchodování v dolarech i eurech, což znamená poslední krok k dedolarizaci.

 

Společnost MOEX ve svém prohlášení uvedla, že pozastavení se týká všech zahraničních obchodů a obchodů s drahými kovy, jakož i obchodů s akciemi a penězi na největších ruských veřejných obchodních trzích.

 

"S výjimkou dolarů a eur zůstávají všechny ostatní finanční nástroje funkční," uvedla RT o změně s tím, že trh s deriváty není změnami ovlivněn a obchod pokračuje jako obvykle.

 

Health Ranger také vydal prohlášení o změně, které si můžete přečíst níže od X:

 

 

 

(Související: Koncem loňského roku Rusko oficiálně vyzvalo všechny země BRICS, aby se zbavily amerického dolaru.)

 

Janet Yellenová se zaměřila na ruskou "základní finanční infrastrukturu"

Nový balík restrikcí ministerstva financí proti Rusku se výslovně zaměřuje na "základní finanční infrastrukturu" země. Yellenová tvrdí, že Rusko plně přešlo do "válečné ekonomiky" a nyní je "hluboce izolováno" od mezinárodního finančního systému.

 

"Dnešní kroky útočí na jejich zbývající cesty k mezinárodním materiálům a vybavení, včetně jejich závislosti na kritických dodávkách ze třetích zemí," uvedla Yellenová.

 

K této záležitosti se vyjádřila i ruská centrální banka, která vysvětlila, že "transakce v americkém dolaru a euru budou pokračovat na mimoburzovním trhu". Směnné kurzy bude vypočítávat ruská centrální banka s využitím "bankovních záznamů a informací z digitálních mimoburzovních obchodních platforem," dodala.

 

Lidské poznání je pod útokem! Vlády a mocné korporace používají cenzuru, aby vymazaly lidskou znalostní základnu o výživě, bylinách, soběstačnosti, přirozené imunitě, produkci potravin, připravenosti a mnoha dalších věcech. Chráníme lidské znalosti pomocí technologie umělé inteligence a zároveň budujeme infrastrukturu lidské svobody. Využijte naši decentralizovanou, necenzurovatelnou platformu pro svobodu projevu založenou na blockchainu na Brighteon.io. Prozkoumejte naše bezplatné nástroje pro generativní umělou inteligenci ke stažení na Brighteon.AI. Podpořte naše úsilí o vybudování infrastruktury lidské svobody nakupováním v HealthRangerStore.com, kde najdete laboratorně testované, certifikované organické, geneticky nemodifikované potraviny a výživová řešení.

 

Balíček amerických sankcí proti Rusku se zaměřuje nejen na MOEX, ale také na jeho dvě dceřiné společnosti: National Clearing Center (NCC) a National Settlement Depository (NSD).

 

V únoru společnost MOEX oznámila, že zaznamenala historicky nejvyšší aktivitu soukromých investorů s celkovým počtem 4,1 milionu jednotlivců provádějících transakce na platformě. Minulý měsíc činil celkový objem obchodů na trzích platformy 126,7 bilionu rublů (1,4 bilionu USD) ve srovnání s pouhými 94,2 bilionu rublů (1 bilion USD) ve stejném časovém období v roce 2023.

 

Od čtvrtka 13. června 2024 oficiálně začne pozastavení dolaru a eura na MOEX.

 

"Závislost na USD a euru bude tímto ruským krokem drasticky omezena," napsal komentátor RT o tomto nejnovějším vývoji. "Čím více sankcí je uvaleno na Rusko, tím více se dolar stává irelevantním."

 

"Pozastavení devizového obchodu v dolarech a eurech mělo přijít už dávno," napsal další. "Investoři měli dostatek času na to, aby přešli od obchodování s fiat měnami."

 

Na X někdo reagoval na příspěvek Health Ranger o tom, že se MOEX zbavuje dolarů a eur, prohlášením, že "není pochyb o tom, že tyto nové sankce se obrátí proti USA, stejně jako předchozí sankce, a učiní Rusko nezávislejším a silnějším než kdykoli předtím".

 

"Všechno jde podle plánu," napsal další. "Sbohem Federální rezervní systém. Zpět ke zvuku "peněz" brzy po velkém otřesu. Drž se pevně!"

 

Další poukázal na to, že tento krok přišel pouhý den po 9. červnu 2024, kdy údajně vypršel petrodolarový ropný kontrakt se Saúdskou Arábií.

 

"Bylo to nevyhnutelné," dodal tento člověk. "Všechny země buď používaly, nebo budou používat dolar z tohoto a mnoha dalších důvodů."

 

Západní mocnosti vrhají na Rusko vše, co mohou, aby zastavily nevyhnutelné, ale nikdy to nebude fungovat. Více se dozvíte na Collapse.news.

 

Zdroje pro tento článek zahrnují:

 

RT.com

 

Twitter.com

 

NaturalNews.com

 
 

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode