Oslavy i dozvuky festivalu ukončí prázdniny v Brně

29.08.2021 09:45

Kulaté výročí slaví o víkendu Technické muzeum v Brně a také Jazzfest. Obě akce opanují sobotu a neděli v Brně. Těšit se můžete na koncerty a do muzea pojedou historická vozidla přímo z centra. Kino Scala bude hostit ozvěny karlovarského festivalu Šary Vary.

Technické muzeum v Brně slaví 60. narozeniny před, v i za budovou muzea. Už cesta na oslavy bude speciální, depozitáře muzea otevřely své brány. Dopravovat vás budou historické tramvaje, autobusy i trolejbusy, a to z Mendlova náměstí nebo z náměstí Svobody. Před budovou muzea bude po celý den probíhat prezentace osobních a vojenských vozů i dalších vozidel městské dopravy ze sbírek muzea. Expozici v sobotu zaplní zajímavá stanoviště pro malé i velké návštěvníky. Že nevíte, co je Úžasné divadlo fyziky? Nevadí, svoje experimenty bude divadlo předvádět v prostoru za muzeem. Celá akce vyvrcholí koncertem skupiny Žlutý pes v 18 h.

Dvacáté výročí slaví také Jazzfest Brno, a to koncertem v Divadle Husa na provázku v neděli 29. srpna. Hudební vystoupení se budou konat ve dvou sálech a také na open air alžbětinské scéně. Představí se především tuzemská jazzová špička. Sklepní sál bude hostit spíše intimnější koncerty, chybět nebude brněnský saxofonista Pavel Zlámal s kytaristou Davidem Dorůžkou ve společném projektu s bubeníkem Scottem McLemorem. Alžbětinský dvůr rozezní například Muff a také Zorba že ja Buddha. Ve velkém sále se těšte na stálice české scény v čele s Jaromírem Honzákem, Emilem Viklickým, Pavlem Hrubým a Ivonne Sanchez. Lenka Dusilová vystoupí s Cotatcha Orchestra.

Příslovečný červený koberec se rozvine v kině Scala, kde od soboty budou probíhat oficiální ozvěny karlovarského festivalu Šary Vary. Výběr soutěžních snímků, ale také filmů uváděných v nesoutěžních sekcích si vychutnáte až do pátku 3. září. Přehlídka začíná filmem Zátopek, který se točil i na stadionu za Lužánkami.

Rozloučit se s létem a prázdninami můžete také po celý víkend na koupališti Riviéra. Je připraven bohatý program. Vstupné je pro děti do 14let zdarma, pro starší je sníženo na 50 korun. 

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode