Lékaři běžně přijímají úplatky od farmaceutických firem, aby napsali směrnice nařizující užívání farmaceutických léků

12.06.2024 19:19

Lékaři běžně přijímají úplatky od velkých farmaceutických firem, aby napsali směrnice nařizující užívání farmaceutických léků – NaturalNews.com

 

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, proč se například při léčbě rakoviny používají pouze určité farmaceutické produkty a metody, odpověď má co do činění se zkorumpovaným zdravotnickým systémem a lékaři, kteří jsou podpláceni, aby prosazovali vysoce ziskové protokoly velkých farmaceutických firem.

 

Není žádným tajemstvím, že farmaceutický průmysl je vyděračství, ale mnoho lidí neví, že lékaři všude na světě jsou ti, kteří toto vydírání usnadňují. Zejména akademičtí lékaři shrábnou desítky milionů dolarů ročně od velkých farmaceutických firem, zatímco, jak říká Sensible Medicine:

 

"... Současně psát směrnice, které nařizují užívání těchto léků, a současně je předepisovat zoufalým nemocným pacientům, kteří chtějí objektivní názor, ale místo toho dostanou zaujatý."

 

Bližší pohled na pokyny National Comprehensive Cancer Network ukazuje, že více než 85 procent autorů pokynů přijímá hotovost od farmaceutického průmyslu a jeho zástupců.

 

Profesor Vinay Prasad říká, že ASCO, "naše výroční setkání", jak ho nazývá, "je méně o objektivním hodnocení vědy a více o marketingové konferenci pro farmacii".

 

(Související: Když léky farmaceutického průmyslu již nejsou ziskové, korporace je jednoduše přeznačí pro nové použití a voila: vytvoří se nový zdroj zisku.)

 

Tři důvody, proč lékaři obhajují své úplatky

Prasad říká, že lékaři, kteří přijímají úplatky od velkých farmaceutických firem, se běžně vymlouvají, proč musí, a jednou z nich je, že peníze jsou potřeba k provádění testů.

 

Někteří lékaři tvrdí, že bez těchto tučných plateb farmaceutickým společnostem by nikdy nebyli schopni financovat svůj výzkum. Prasad říká, že tomu tak ve skutečnosti není a že lékaři v podstatě lžou.

 

Budujeme infrastrukturu lidské svobody a umožňujeme lidem, aby byli informovaní, zdraví a uvědomělí. Prozkoumejte naši decentralizovanou, peer-to-peer, necenzurovatelnou platformu Brighteon.io svobodu projevu zde. Další informace o našich bezplatných nástrojích generativní umělé inteligence ke stažení najdete na adrese Brighteon.AI. Každý nákup v HealthRangerStore.com pomáhá financovat naše úsilí o budování a sdílení dalších nástrojů pro posílení lidstva znalostmi a hojností.

 

"Problém s tímto argumentem spočívá v tom, že farmaceutický průmysl provádí dva různé typy plateb. Platby za výzkum jdou univerzitám a financují se z nich a osobní platby jdou do kapsy lékařů," říká.

 

"Nemusíte přijímat osobní platby, abyste získali platby za výzkum. Vincent Rajkumar, Mayo, vede zkoušky, ale nepřijímá osobní platby."

 

Další obvyklá výmluva, kterou lékaři používají, je stejná jako ta první: Pokud nebudou přijímat platby, pak zůstanou špatně placenými akademiky s malým prostorem pro rozšíření oblasti vědy a medicíny.

 

Prasad říká, že tato výmluva ho fascinuje nejvíce, protože akademici patří mezi nejlépe placené lidi na trhu.

 

"Přibližně ~100 % akademických onkologů se každý večer dobře nají, neztratí své domovy, neposílají své děti na vysokou školu a nezemřou s miliony v bance," píše. "Vezmeme-li v úvahu celoživotní platby ve farmacii, změní se počet lidí, se kterými zemřou, řekněme, z 11 milionů na 14,5 milionu, nebo z 6 na 7,5."

 

A konečně, jednou z nejčastějších výmluv, které podplacení lékaři uvádějí, proč berou platby za farmacii, je, že to dělají všichni ostatní, tak proč ne? Jinými slovy, chamtivost je důvodem, proč lékaři přijímají farmaceutické platby výměnou za to, že plní příkazy farmaceutických firem.

 

"Když vstupuji do desátého ročníku na fakultě onkologie a téměř 20 let v medicíně, dospěl jsem k přesvědčení, že hnacím faktorem je zde holá chamtivost," říká Prasad.

 

"Lidé se cítí spokojení, když vědí, že vydělávají více než jejich vrstevníci – i když umírají, aniž by to všechno utratili. Onkologové často rádi sbírají na konferencích dárky zdarma, i když je většinou nepoužívají doma, a kdo sakra potřebuje další poznámkový blok?"

 

Až se budou psát historické knihy o tom, co se děje v dnešním světě, nebude to o lékařské profesi vypovídat dobře. Dokud nebude celá tato korupce zcela vykořeněna, široká veřejnost by udělala dobře, kdyby brala všechny názory a doporučení lékařů s rezervou.

 

Farmaceutický průmysl je zkorumpovaný až do morku kostí. Více se dozvíte na BigPharmaNews.com.

 

Zdroje pro tento článek zahrnují:

 

Sensible-Med.com

 

NaturalNews.com

Kontakt

www.mikan.cz

mikan@atlas.cz

příspěvky čternářů:mikan@atlas.cz
770 06 Olomouc,

Morava

00420 605 44 95 85

Vyhledávání

Copyright © 2015

Vytvořeno službou Webnode